2020 ANALİZ RAPORLARI

Analiz raporlarını görmek için tıklayınız.

KREDİ KARTI YA DA BANKA KARTI İLE ALIŞVERİŞ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisansı ile 6493 sayılı kanun çerçevesinde lisanslı ödeme kuruluşu olarak hizmet veren “iyzico” altyapısıyla sözleşmeli olarak çalışıyoruz. Kredi kartlarınızı ve banka kartlarınızı sitemizde güvenle kullanabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

“Erken Hasat” zeytinyağının diğerlerine göre farkları nelerdir?

Erken hasat zeytinyağı, henüz tam olgunlaşıp siyahlaşmamış zeytinlerin sıkılmasından elde edilen yağdır. Erken hasat zeytinlerden, olgunlaşmış zeytinlere oranla daha az yağ çıkar. Olgun zeytinlerin yaklaşık 4-5 kilogramından 1 litre zeytinyağı elde edilirken, erken hasat zeytinlerinin 7-8 kilogramından 1 litre yağ elde edilebilir. Bu metot daha az verimli, ancak daha sağlıklı, uzun ömürlü ve daha yeşil bir yağ elde etmemizi sağlar.

Erken hasada başlama zamanı o seneki iklim şartlarına ve ağaçların nasıl bir kış geçirdiğine göre farklılık gösterebilir ve dolayısıyla zeytinlerin çiçekten meyveye dönüşmesi takip edilip en uygun zaman seçilir.

Bu zaman genellikle bahçemizin bulunduğu Akhisar’da Eylül başı ve ortası olur.

“Erken Hasat” zeytinyağlarının faydaları nelerdir?

• Düşük asit (SYA) oranına (asit oranı zeytin olgunlaştıkça artar) sahiptir.
• Daha yoğun meyve tadı/aroması ve kokusu ile diğer zeytinyağlarından ayrışır.
• Yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikleri (antioksidan özelliğe sahip bileşenler) içerir, bu da bağışıklık sistemini güçlendiren ve yağın raf ömrünü uzatan unsurlardır.
• İçerdikleri fenolik bileşikler sayesinde tümör oluşumunu engeller.
• E vitamini yönünden zengindirler, böylece hücre yenileyici özelliğe sahiptir ve bu sayede vücudu yaşlanmaya karşı korur.
• Obezite, metabolik sendrom, tip 2 diyabet, ve hipertansiyon risklerinde azalma sağlar.
• Kötü kolesterol seviyesini düşürür, iyi kolesterol seviyesini artırır.
• Diyabet hastalarında glikoz metabolizmasını düzenler.

“Soğuk Sıkım” size ne gibi faydalar sağlar?

Zeytinin sıkım yöntemi, zeytinyağının kalitesini, besin değerini ve aromasını doğrudan etkiler. Zeytin hamuru ne kadar ısıtılırsa yağ verimi de o kadar artar. Soğuk sıkım tekniğinde hamur en fazla 27oC dereceye kadar ısıtılır ve dolayısıyla yağ içindeki faydalı mineral ve besinlerin korunmasını sağlar.

Soğuk sıkım tekniği uygulanmayan zeytinyağlarında ise verimi arttırmak için zeytin hamuru 38oC (bir çok tesiste maalesef 50-60oC) dereceye kadar ısıtılır ve dolayısıyla yağ içerisindeki faydalı mineral ve besinlerin yok olmasına sebebiyet verir.

Böylelikle soğuk sıkım metodu ile daha az ama daha sağlıklı ve kaliteli bir yağ elde edilir.

“Tek Bahçe” zeytinyağı ne demek?

Zeytinde kalite açısından en belirleyici unsurlardan biri aynı bahçenin ürünü olmaktır. Tek bahçe zeytinyağları, orijini belli, her sene aynı bahçeden gelen, üretim kalitesi ve organik özelliği kontrol edilebilir zeytinlerden üretilir. Bu yüzden de kendilerine özel bir tat kalitesi ve aroması vardır. Bu aroma yemeklerimize lezzet verir.

Ulysses Zeytinyağı sadece Akhisar – Seyitahmet – Çayüstü Pafta no: 102 Ada no: 36 Parsel no: 20-33 lokasyonunda bulunan tek bahçedeki zeytin ağaçlardan elde edilir. Ürün Akhisar ziraat odasına bağlı 048745 sicil no.lu üye Ercan Dalkılıç adlı çiftçi tarafından tarafından üretilmektedir. 

En sağlıklı yağ nedir ve nasıl bir zeytinyağı üretiyoruz?

Organik erken hasat zeytin mahsulünün toplandıktan sonra en fazla 4 saat içerisinde soğuk sıkım tekniği ile sıkılıp üretilen yağdır. Zeytinler dalından koparıldıktan sonra ne kadar beklerse asit derecesi o kadar artmaktadır dolayısıyla sıkım işlemi zeytini çok bekletmeden gerçekleştirilmelidir. Ulysses Zeytinyağı’nın (Serbest Yağ Asitleri-SYA) asit oranı maksimum %0.5’dir. Bu oran ürün bazında değişiklik gösterebilir.
Sağlık bakanlığı bu oranın maksimum %0.8 olarak açıklamıştır. Ulysses Zeytinyağı ise bu değerlerin çok altında 2-3 kat daha kaliteli bir ürün üretmektedir. 

KAPIDA ÖDEME İLE ALIŞVERİŞ

Sitemizde kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için İLETİŞİM bölümündeki formdan ya da ürünlerdeki KAPIDA ÖDEME butonuna tıklayarak ulaşacağınız formdan yararlanmanız gerekmektedir. Sitemizde kargo ücretsizdir ancak kapıda ödeme yoluyla yaptığınız alışverişlerde sepet tutarınıza kargo şirketi tarafından +10 TL yansıtıldığını hatırlatmak isteriz. Bu ücret Ulysses Zeytinyağı tarafından alınmamaktır. Bunu önemle hatırlatır ve gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

İADE KOŞULLARI

Aldığınız ürünleri her koşulda geri iade hakkınız bulunmaktadır. Ürünü ücretsiz olarak iletişim kısmında bulabileceğiniz adresimize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Ödemeniz ürün iadesi gerçekleştiği andan itibaren 1 iş günü (EFT/Havele ile olan alımlarda) ya da 5 iş günü (kredi kartı ile yapılan alımlarda) içinde hesabınıza yansıtılır. 

MARKA VE PATENT BİLGİSİ

Ulysses Zeytinyağı T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından marka sahibi Ercan Dalkılıç adına tescil edilmiştir.
Marka sahibi: Ercan Dalkılıç
Marka no: 2018 84859
Emtiası: 29